NAJBOLJA UČENICA ŠKOLE U 2017.

Autor: Antonija Majić, 3. 7. 2017.

NAJBOLJA UČENICA ŠKOLE

Odlukom Nastavničkog vijeća za najbolju učenicu škole odabrana je Dora Svitlanović, učenica 4.b razreda, zanimanje medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege. Kroz protekle četiri godine svog srednjoškolskog obrazovanja Dora je ostvarila odličan akademski uspjeh te uzorno vladanje. Samostalna je, samoinicijativna i kreativna u izvršavanju nastavnih sadržaja. Uvijek se dobrovoljno javljala za izvršavanje dodatnih zadataka. Kao učenica putnica uz sve školske obaveze, sudjelovala je u izvannastavnim aktivnostima: Edukacija vršnjaka naše i drugih srednjih škola „MEMOAIDS“; prevencija nasilničkog ponašanja putem radioničkih i prezentacijskih aktivnosti „Moj glas protiv nasilja“; priprema i organizacija debata i parlaonica; anketna istraživanja u sklopu Preventivnog programa škole (asertivnom komunikacijom do dogovora i kompromisa, prevencija rizičnih ponašanja i ovisnosti, suradnja s Crvenim križem Vinkovci - prigodno obilježavanje nadnevaka; Sajam zdravlja, Svjetski dan bolesnika, Svjetski dan sestrinstva i zdravlja); iniciranje i provođenje humanitarnih i solidarnih akcija pomoći i sl. Na natjecanjima ostvarila je zavidna mjesta na Državnoj razini, 2. mjesto na Državnom natjecanju Crvenog križa u Sisku te 3. mjesto na Državnom natjecanju Schola Medica 2017. u Osijeku. Dora je marljiva i savjesna, senzibilizirana za prepoznavanje i pružanje pomoći te srdačna i topla u međuljudskim odnosima kako prema kolegicama i kolegama tako i prema odraslima, predavačima i drugima. Samokritičkim i kritiškim pogledom na svijet prihvaća sve životne izazove te smiono se upušta u koštac te riješavanju istih. Tijekom svog školovanja promovirala je svojim radom, trudom i zalaganjem našu školu u najbolji način te u najboljem svijetlu.

Sanda Horvatović, psihologinja