VII. DRŽAVNO NATJECANJE ZA ZANIMANJE VETERINARSKI TEHNIČAR

Autor: Vlatka Vujčić, 3. 5. 2012.

U našoj je školi 26. i 27. travnja održano državno natjecanje veterinarskih tehničara.

Zahvaljujemo Vukovarsko-srijemskoj županiji na sponzorstvu, Veterinarskom zavodu u Vinkovcima na ustupljenom prostoru, KUD-u Šumari na glazbeno-plesnoj podršci, baki učenika Franje Levakovića koja je učenice oblačila u nošnje te profesorima i učenicima škole koji su sudjelovali u organizaciji ovoga natjecanja.

Ako vas zanima kako je proteklo natjecanje i druženje, pogledajte pod "više".

Sve je počelo 26. travnja dočekom natjecatelja i mentora u Hotelu Admiral u Vinkovcima. Nakon prijava, svečanim je programom otvoreno natjecanje.

U programu otvaranja sudjelovali su učenici 3.c i 4.c razreda okupljeni u zbor i recitatorsku skupinu te KUD Šumari iz Vinkovaca.

Naši su gosti imali priliku vidjeti monolog iz romana Đuka Begović, Ivana Kozarca, recital Ljubim te zemljo jer tako ljubim diku te čuti nekoliko izvornih slavonskih pjesama. Na kraju su članovi KUD-a Šumari izveli splet bunjevačkih plesova.

Prigodnim su se govorima okupljenima obratili ravnatelj škole Božo Pavlović i zamjenik župana Mato Galović, a natjecanje je otvorila gđa Dragica Vrgoč, viša stručna savjetnica iz Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Praktični je dio natjecanja počeo u 16,00 sati i održao se u Veterinarskom zavodu u Vinkovcima. Za to su vrijeme mentori, uz stručnog vodiča, obišli grad Vinkovce.

U petak, 27. travnja, u školi je održan pismeni dio ispita te okrugli stol za mentore na kojemu su izlagali Katrin Gnjidić, dr. vet. med. i mr.sc. Josip Barić, dr. vet. med. Predavači su govorili o zaštiti vode od onečišćenja iz poljoprivredne proizvodnje te o novoj ulozi veterinarskog inspektora u provođenju službene kontrole.

Čekajući privremene i službene rezultate natjecanja, učenici, mentori i domaćini okrijepili su se uz domjenak.

Nakon objave rezultata, na svečanom su zatvaranju proglašeni pobjednici i podijeljena su priznanja natjecateljima i mentorima te medalje najboljim učenicima.

Prva tri mjesta zauzeli su:

1. Darija Damjanović, Medicinska škola u Rijeci

2. Martina Vukić, Zdravstvena i veterinarska škola dr. Andrije Štampara Vinkovci

3. Vedrana Marijanović, Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić-Nehaj

Čestitamo najboljima!