TRIBINA U MJESECU BORBE PROTV OVISNOSTI

Autor: Ružica Kruhoberec, 1. 12. 2023.

Dana 30. studenoga u 14:00, prigodom „Mjeseca borbe protiv ovisnosti“ naša škola  u suradnji s Društvom psihologa VSŽ, organizirala je i provela tribinu na kojoj su prezentirane različite aktivnosti na temu ovisnosti „ Konzumacija cigareta, alkohola, psihoaktivnih opijata, kockanja te provođenje slobodnog vremena učenika srednjoškolaca te učenika viših razreda OŠ u VSŽ“.

Tribinu je otvorila predsjednica DPVSŽ Katarina Andrić, a na tribini su gostovali  predstavnica VSŽ Dragana Leko, predstavnica Grada Vinkovci Jelena Pavličić Matasić, policijske djelatnice MUP-a iz Odjela za kriminalistiku i drogu Romina Kulić te Odjela za prevencije ovisnosti Marina Škarica, predstavnik Doma zdravlja OB Vinkovci psiholog Nenad Dejanović, predstavnica i ravnateljica Društva naša djeca Vinkovci Helena Crnjak Siladi te voditeljica Foruma kazališta Anita Blažević Jurković te brojni nastavnicu, profesori, stručni suradnici i učenici.

Tribina je počela dramsko scenskim prikazom ovisnosti o plastičnim operacijama, opijatima te društvenim mrežama koji su izvele naša učenice: Marina Kusanić, Paola Kokeza i Ema Jurić iz 2.a, Lea Starinec, Jovana Radeljević, Karolina Pavić i Marina Lamešić iz 2.b te  Emma Mitrović, 2.c, a nakon toga psihologinja Sanda Horvatović prezentirala je rezultate Istraživanja o konzumaciji cigareta, alkohola i psihoaktivnih tvari ( droga).

Sanda Horvatović,

koordinatorica Preventivnog programa o ovisnosti

Fotografije s tribine nalaze se pod poveznicom "više".

« Svibanj 2024 »