Fizika u adventu

Autor: Vlatka Vujčić, 4. 12. 2023.

Fizika u adventu je adventski kalendar pun malih pokusa!

Detalje o pravilima pogledajte na poveznici:

Svakoga dana za vrijeme adventa predstavljen je jedan pokus za koji je snimljen video tijeka pokusa, ali ne do kraja. Uz pokus su navedena pitanja na koja se može odgovoriti samo unutar istoga dana, a vezana su uz pokus dana. Također je naveden i pribor potreban za pokus, kako bi učenici mogli isti provesti kod kuće i odgovoriti na postavljena pitanja.
Učenici tijek pokusa mogu snimiti ili napisati zaključke. Točni odgovori na pitanja te što veći broj odrađenih pokusa u 24 dana adventa se u konačnici nagrađuju. Pokusi na mrežnoj stranici nisu snimljeni, tj. izvedeni do kraja, već je cilj potaknuti učenike kako bi sami proveli pokus kod kuće.
Projekt se provodi u mjesecu prosincu sa zainteresiranim učenicima prvih i dijelom drugih razreda, ali svatko tko želi može pristupiti ovom nadasve zanimljivom, inspirativnom i inovativnom načinu fizikalnog razmišljanja. Naša škola je registrirana, a osobno i u kontaktu sa mnom možete se prijaviti, ukoliko već niste!
Cilj je ovoga projekta potaknuti znanstvenu znatiželju za jednostavne eksperimente koje ćete ili pogledati, a još bolje sami napraviti te se uz učenje i dobro zabaviti.
Krenimo u fiziku adventa!

Vedran Žadanj, prof.

« Svibanj 2024 »