Međunarodni dan volontera

Autor: Vlatka Vujčić, 8. 12. 2022.

Prigodom Međunarodnog dana volontera 5. prosinca održan je prvi sastanak našeg volonterskog kluba u školskoj 2022./2023.  Na sastanku je nazočilo oko 30 volontera koji su se oduševljeno priključili volonterskim aktivnostima nakon trogodišnje stanke zbog pandemije COVID-19.  Sastanak je vodila koordinatorica Volonterskog kluba „Pružam ti ruku da poletiš“ koja je pozdravila sve volontere. U uvodnom dijelu sastanka nazočio je i ravnatelj škole Josip Šuker koji je srdačno pozdravio volontere, zahvalio na dragovoljnom i humanom djelovanju u volonterskim aktivnostima.

Također,  podržao ih je da  entuzijastičnim djelovanjem nastave i nadalje kao što su djelovali njihovi starije kolege i kolegice te napomenuo kako su volonteri naše škole prepoznatljivi po svojim aktivnostima i djelima. Nakon što je ravnatelj pozdravio sve volontere, zaželio im je sretne i blagoslovljene predstojeće Božićne blagdane. Nadalje, razgovor je nastavila psihologinja te navela kako je zadovoljna i sretna što imamo tako požrtvovne i nesebične volontere koji zdušno i humano dijele svoje slobodno vrijeme s osobama kojima je potrebna njihova pažnja i pomoć.

Nakon analize rada u prethodnim godinama, psihologinja je navela kako Volonterski klub „Pružam ti ruku da poletiš“ treba i novo vodstvo te se pristupilo izboru predsjednika i zamjenika Volonterskog kluba te voditelja/ica volonterskih skupina.

Za predsjednicu Volonterskog kluba, odabrana je Josipa Barić, učenica 5.a, a za zamjenicu Andrea Zavišić, učenica 4. a razreda zdravstvenog programa, Marka Ban 3.d iz veterinarskog programa, a za zapisničarku volonteri su odabrali Lunu Jakuš, učenicu 2. b. razreda.

Nakon što je odabrano vodstvo Volonterskog kluba „ Pružam ti ruku da poletiš“, dogovoren je novi sastanak za prvu volontersku akciju u 2022. /2023. koji će se održati 12. prosinca u 12:20 .

Na kraju, sretan Međunarodni dan svim volonterima!

Sanda Horvatović, koordinatorica volonterskog kluba „Pružam ti ruku da poletiš“

« Svibanj 2024 »