7. travnja Svjetski dan zdravlja - Dan škole

Autor: Josip Šuker, 9. 4. 2009.

7. travnja, Svjetski dan zadravlja i Dan škole

I ove godine smo obilježili Dan škole i Svjetski dan zdravlja. Sukladno godišnjem planu rada škole o obilježavanju Dana škole djelatnici naše škole posjetili su Vukovar i Ilok.

Program obilaska započeli smo posjetom Mjestu sjećanja vukovarska bolnica 1991. u vukovarskoj bolnici. Prolaskom kroz hodnike i prostorije u kojima su nadljudskim naporima djelatnici vukovarske bolnice spašavali živote i pružali medicinsku pomoć te ratne 1991. Osjetili smo divljenje i zahvalnost na hrabrosti djelatnika ratne bolnice. Nije izostao ni posjet Spomen-domu Ovčara drugoj najvećoj masovnoj grobnici u Europi poslije 2. svjetskog rata. Paljenjem svijeća i molitvom odali smo dužnu počast poginulim na tom mjestu.

Nastavili smo prema Iloku, gradu starina i vina, uskoro nam je bilo jasno zašto je Ilok bio zanimljiv i u rimsko doba. Posjetili smo i srednjovjekovnu jezgru, dvorac Odescalchi, crkvu i samostan sv. Ivana Kapistrana ali najviše nas se dojmio vinski podrum Iločkih podruma d.d. točnije ono što smo vidjeli u njemu, naglašavam vidjeli,  jedina zamjerka je izostanak  degustacije i davanje ocjene poznatih  "sommeliera" naše škole (op.a.).

Za okrijepu tijela pobrinuli su se djelatnici iločkog restorana hotela Dunav, gdje su nas pojedince, zaklete mesoždere, zaintrigirali ukusnim ribljim specijalitetima. U lijepom ambijentu restorana i terase morali smo se zaputiti prema Vukovaru.

Nastavak ove lijepe priče bila je vožnja brodom "po lijepom plavom Dunavu", gdje su uz vjetar u kosi moje kolegice upijale zrake popodnevnog proljetnog sunca, vjerovatno u mislima na Kate Winslet i scenu na pramcu Titanica.

Nakon popijene kave na terasi drugog usidrenog broda-restorana, uputili smo se kući, dokazujući i sebi i drugima da se znamo dobro zabaviti i provesti, unatoč svakojakim i svakodnevnim naporima koji pokušavaju život učiniti dodatno kompliciranim.

Na kraju pohvaljujem trud i angažman Renate koja je "krivac" za ovaj lijepi događaj.