Europski dan jezika

Autor: Vlatka Vujčić, 27. 9. 2022.

“Where words end, art begins."
“Wo Worte nicht hinreichen, beginnt die Kunst."

Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci na ovogodišnjem Europskom danu jezika predstavljala Hrvatsku. Slogan priredbe glasio je "Gdje riječi prestaju, počinje umjetnost." Ukupno je sudjelovalo 13 škola iz naše županije:  naša škola i Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci kao organizatori manifestacije, te sudionici iz Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci, Drvodjelske tehničke škole, Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci, Srednje škole Ilok, Poljoprivredno šumarske škole Vinkovci, Tehničke škole Nikole Tesle Vukovar, Srednje strukovne škole Vinkovci, Srednje strukovne škole Marko Babić Vukovar, Gimnazije Vukovar, Glazbene škole Josipa Runjanina Vinkovci te Ekonomske škole Vukovar. Dan smo prigodno obilježili u pješačkoj zoni gdje je svaka škola predstavila izabranu europsku državu za svojim štandom uz različite poslastice, igre i glazbe.

Učenice drugih i trećih razreda osmislile su razne aktivnosti kroz koje se prožimala kiparska, slikarska i glazbena umjetnost. Tako smo imali oslikane majice sa muralima i umjetničkim djelima Knifera i Murtića ili stihovima Miše Kovača i Josipe Lisac. Osim toga svi su se prolaznici mogli okušati u kolu sreće koji je sadržavao pitanja iz glazbene, filmske i slikarske umjetnosti. Ostali su zaigrali memori i pokušali odgovoriti na kviz pitanja. Sve smo začinili domaćim proizvodima iz srca Slavonije te slatkim nagradama za točne odgovore. U duhu pjesme "Poljubi zemlju po kojoj hodaš" predstavili smo danas našu domovinu.

Profesorice stranih jezika: Anđela Lozančić, Ksenija Smolčić-Lukačević, Stephanie Kate Lukač

Slike se nalaze u fotogaleriji.

« Svibanj 2024 »