Sudjelovanje na Međunarodnoj konferenciji društva fizičara Sjeverne Makedonije

Autor: Vlatka Vujčić, 19. 9. 2022.

S početkom nove nastavne godine započinju i kontinuirana usavršavanja nastavnika. Da usavršavanja ne moraju biti samo u našoj zemlji pokazuje primjer kolege Vedrana Žadanja koji je školu i sebe predstavio s dva rada na međunarodnoj konferenciji društva fizičara Sjeverne Makedonije koja se u Ohridu održala od 15. do 18. rujna.

Kolega Žadanj predstavio se s dva stručna rada u edukacijskoj sekciji konferencije i to u koautorstvu s kolegicom iz Gimnazije Vukovar Karolinom Dvojković.

Prvi rad, predavanje bio je pod nazivom: "Teaching and learning through Bernoulli effect", dok je drugi rad bio u poster sekciji, a nosio naziv: "The physics of music and musical instruments".

Radni jezik konferencije bio je engleski jezik. Konferencija u Ohridu odvijala se pod pokroviteljstvom institucija Društva fizičara Makedonije, Instituta za fiziku Republike Makedonije, Fakulteta prirodnih znanosti i matematike Sveučilišta svetih Ćirila i Metoda u Skoplju, Makedonija, te je objedinila rad znanstvene i nastavne sekcije. U radu konferencije sudjelovalo je stotinjak sudionika.

Program konferencije obuhvatio je plenarna predavanja, pozvana predavanja, prezentacije, poster sekciju.

Nakon četiri dana bogatog znanstevnog i nastavnog sadržaja ostvarena su brojna profesionalna prijateljstva te su upućeni pozivi na suradnju i učenicima i nastavnicima u budućim konferencijama i projektima.

« Svibanj 2024 »