IZVJEŠĆE O POSJETU MOSTARU

Autor: Vlatka Andrišek, 2. 6. 2010.

Učenica 3.b razreda Danijela Markovinović opisala je svoje dojmove o posjetu Mostaru koje možete pročitati pod opširnije.

Kao polaznici medicinske škole svi dobro znamo da se 12. svibnja obilježava Dan sestrinstva. Upravo taj dan naši mentori odlučili su počastiti učenike nagradnim putovanjem u Mostar. Iz svakog je razreda išao po jedan učenik kao predstavnik razreda. Mi koji smo bili odabrani, osjećali smo posebnu čast, a nije nas plašila ni pomisao da ćemo krenuti u ranu zoru.

Umorni, neispavani, ali raspoloženi, dolazimo u Vinkovce i žurno tražimo svoje mjesto u autobusu. Rane jutarnje sate proveli smo spavajući , sve dok nas probudile sunčeve zrake koje su se probijale kroz brda u Bosni. Cijelim smo putem pjevali.

Prvo odredište u Mostaru bila je Medicinska škola. Domaćini su nas srdačno dočekali i proveli školom. Mi učenici smo razgovarali s tamošnjim učenicima i izmjenjivali iskustva.

Uočili smo mnoge sličnosti i razlike u provedbi nastave i prakse.

Nakon škole, posjetili smo Fakultet zdravstvenih studija na kojemu su nas predavači upoznali s nastavnim planom i programom. Fakultet je dobro opremljen i neki od nas su se vidjeli kao studenti u Mostaru. U sklopu fakulteta nalazi se Klinička bolnica kroz koju nas je provela Zrinka Bošković, vms. te objasnila način rada i provedbe određenih vrsta poslova. Bolnica je u skladu s europskim standardima.

Nakon razgledanja, otišli smo do starog mosta gdje smo se fotografirali i tako se uklopili uz mnoštvo turista koji su taj dan posjetili Mostar.

Raspoloženi, raspjevani i puni dojmova vratili smo se kući.

Danijela Markovinović, 3. b