Radionice u sklopu projekta "Unutarnje ogledalo"

Autor: Vlatka Vujčić, 1. 7. 2022.

Projekt Unutarnje ogledalo provodimo s ciljem očuvanja i zaštite mentalnog zdravlja učenika, a zdravi i kvalitetni odnosi među vršnjacima, pogotovo u razrednom okruženju, iznimno su važni za razvoj tinejdžera.

U sklopu ovoga projekta Vlatka Vujčić, mag. bibl. et mag. educ. philol. croat. odradila je sljedeće radionice: Moji odnosi s vršnjacima i drugima provedena je tijekom drugog polugodišta u prvim i trećim razredima, Moja socijalna mreža provedena je u trećim i četvrtim razredima, Moje slobodno vrijeme provedena je u 1. c razredu, a radionica Društvene mreže i mentalno zdravlje provedena je u 3. c razedu.

Učenici su aktivno sudjelovali na radionicama, iznosili su svoja mišljenja i stavove, a rad u grupama potaknuo ih je da razviju međusobnu komunikaciju, pomažu jedni drugima prilikom rada na zadatcima, uvažavaju mišljenje ostalih članova grupe te da razviju međusobnu socijalnu mrežu. Učenicima prvih razreda ove su radionice pomogle da se bolje upoznaju.

Na kraju radionice, učenici su ocijenili voditelja radionice, svoj doprinos radionici, sadržaj radionice te su trebali procijeniti kako su se osjećali za vrijeme radionice. U svim su razredima radionice u svim segmentima bile ocijenjene najvišom ocjenom.

Vlatka Vujčić

« Svibanj 2024 »