Europa u školi 2022.

Autor: Vlatka Vujčić, 23. 5. 2022.

I ove su godine naši učenici postigli izniman uspjeh na nacionalnom natjecanju Europa u školi u literarnom izrazu. Na državno natjecanje pristiglo je ukupno 980 radova iz dvadeset županija, a iz naše je škole nagrađeno šestero učenika.

U kategoriji trećih i četvrtih razreda među deset nagrađenih Paula Šalić (3. b) osvojila je prvo mjesto pričom U letu iznad šume, Marina Galinović (3. a) drugo mjesto lirskom pjesmom Žanješ kako si posijao, Martina Papac (4. a) sedmo mjesto literarnim radom Za Zemlju – za nas i osmo mjesto osvojila je Marija Jakopović (4. c) esejom Promjena.

U kategoriji prvih i drugih razreda nagrađeni su Dominik Majstorović (1. a) koji je svojom pričom Neobična večera osvojio peto mjesto i Ana Valjak (2. b) svojim je literarnim radom Vremeplov okusa i mirisa zauzela osmo mjesto.

Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska dvadeset i osmi put organizirali su natjecanje za učenike Europa u školi  na području Republike Hrvatske. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je Stvaramo održivu budućnost, a učenici su se mogli kreativno izraziti u literarnom, likovnom i glazbenom izričaju.

Svečana dodjela nagrada održana je 9. svibnja povodom Dana Europe za učenike koji su osvojili prva tri mjesta na natjecanju, tako su na svečanosti u Europskom domu u Zagrebu sudjelovale Paula Šalić i Marina Galinović. Paula Šalić kao prvonagrađena pročitala je svoj rad.

Nagrađenim učenicima mentorice su Vlasta Galić (Ani Valjak i Mariji Jakopović) i Gordana Medić (Pauli Šalić, Marini Galinović, Dominiku Majstoroviću i Martini Papac). Obje su mentorice iznimno ponosne na svoje učenike, njihovu kreativnost, uloženi trud i angažiranost u temama za boljitak Zemlje. Čestitamo na sjajnom uspjehu!

Gordana Medić, prof.

Fotografije se nalaze pod "više".

« Svibanj 2024 »