Debate Great 2022

Autor: Vlatka Vujčić, 9. 5. 2022.

U petak, 6. svibnja, održali smo 3. Debate Great u županijskoj velikoj vijećnici. Sudjelovalo je 8 ekipa iz 6 škola: 2 iz Vukovara (Tehnička škola Nikole Tesle Vukovar, Ekonomska škola Vukovar) te 4 iz Vinkovaca (Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića, Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca te Tehnička škola Ruđera Boškovića).

1. mjesto osvojio je Alter ego (Tehnička škola Nikole Tesle Vukovar) – 10% popusta u Autoškoli Zona

2. mjesto je osvojio je Bumblebee Blues (Zdravstvena i veterinarska škola Dr. Andrije Štampara Vinkovci) – 100kn kupon u American bar Dollar

3. mjesto osvojio je Walkie Talkies (Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci) – kupon za McMenu u McDonald’s

Profesorice engleskog jezika: Anđela Lozančić i Stephanie Kate Lukač

Sve o debati možete pročitati pod "više". Fotografije su u fotogaleriji.

Svaka je ekipa sudjelovala u 2 runde debate gdje smo nasumce birali teme, stranu te ekipe. Naše sutkinje: Mirela Dobutović, Ana Križanović Grgić i Izabela Potnar-Mijić izabrale su 4 ekipe koje su išle u polufinale te naposlijetku u finale. Svi su učenici pokazali odličnu razinu znanja engleskog jezika, zaista su se trudili I bodrili jedni druge unatoč natjecateljskom duhu. Unatoč teškom zadatku, suci su izabrali najbolje ekipe.

Sve su ekipe dobile poklon, također zahvaljujući dobroti osobama iz Alfe, Srednje škole Ilok, Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci, Poljoprivredne šumarske škole Vinkovci, Školske knjige te kolegice Katarina Nikolić-Zekonja. Ovom prilikom se zahvaljujemo svim sponzorima koji su dodatno uljepšali ovo iskustvo za sve učenike.

Drago nam je što je ovako lijep broj učenika i njihovih mentora sudjelovalo u Debate Great 2022, nadamo se da su se lijepo proveli te naučili nove vještine vezano za engleski jezik i debatiranje.  Hvala svima na sudjelovanje u svim dijelovima debate, nadamo se ovakvom lijepom odazivu  i također se nadamo još većem odazivu učenika slijedeće godine!

« Svibanj 2024 »