Nastavnici u poduzeća - praksa za nastavnike

Autor: Vlatka Vujčić, 2. 5. 2022.

Ove školske godine nastavljen je projekt Advantage Austria – Austrijskog ureda za vanjsku trgovinu i Agencije za strukovno obrazovanje Nastavnici u poduzeća – praksa za nastavnike.

Cilj ovog projekta je  izgradnja bolje suradnje i kooperacije između poduzetništva i strukovnog obrazovanja. Konkretno, nastavnici u realnom sektoru stječu uvid u radne zadatke neke struke odnosno mogu zaključiti koje su to kompetencije i vještine potrebne u određenoj struci.

Ja sam išla na praksu u Veterinarsku ambulantu dr. Doolittle u Osijeku od 19.-21.  travnja i moja iskustva su izvrsna. S obzirom da sam već više od 20 godina u obrazovanju, bilo mi je potrebno ovo iskustvo kako bi dobila dojam kako veterina u ambulanti za male životinja danas izgleda. Sudjelovala sam u svim poslovima koje su obavljali tih dana: od prijema i pregleda pacijenata, ultrazvuka, RTG, do operacija i testiranja životinja na specifične zarazne bolesti. Organizirano je bilo i predstavljanje novih lijekova od jedne farmaceutske tvrtke, na koje sam bila pozvana te sam saznala novosti i iz tog područja.

Mjesto moje prakse pronašao mi je Austrijski ured za vanjsku trgovinu, prema mjestu stanovanja. Naime, cijela praksa je na volonterskoj osnovi, tj. sami snosite troškove puta i eventualno noćenja.

Ovom prilikom bi se htjela zahvaliti vlasnicima i svim djelatnicima veterinarske ambulante dr. Doolittle koji su bili jako ljubazni i susretljivi, spremno su podijelili svoje znanje i iskustvo, odgovarali na bezbroj mojih pitanja i omogućili mi jedno jako ugodno, a iznad svega korisno iskustvo.

Sve pohvale za projekt Nastavnici u poduzeća - praksa za nastavnike.

Gordana Katarina

Uz pomoć projektnih partnera – Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore, Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore, Švicarskoga veleposlanstva i Zaklade Znanje na djelu – organiziranje drugi ciklus prakse za nastavnike strukovnih škola.

Prijave su bile otvorene do 25.listopada 2021., a praksa za nastavnike se odvijala u tjednu proljetnih praznika za učenike.

« Svibanj 2024 »