POSJET MOSTARU

Autor: Vlatka Andrišek, 21. 5. 2010.

Povodom Dana sestrinstva Stručno vijeće zdravstva naše škole i učenici  predstavnici trećih i četvrtih razreda zanimanja medicinska sestra-medicinski tehničar  i fizioterapeutski tehničar otputovali su u Mostar u posjet srednjoj medicinskoj školi «Sestara milosrdnica». Našim domaćinima taj je dan ujedno bio i Dan škole.

Fotografije s putovanja su u Fotogaleriji!

Obilježavanje 12. svibnja - Dana sestrinstva

Povodom Dana sestrinstva stručno vijeće zdravstva naše škole i učenici  predstavnici iz trećih i četvrtih razreda zanimanja medicinska sestra-medicinski tehničar  i fizioterapeutski tehničarotputovali su u Mostar u posjet srednjoj medicinskoj školi «Sestara milosrdnica».

Našim domaćinima taj dan ujedno je bio i Dan škole.Upoznali su nas sa svojim nastavnim programom, problemima i poteškoćama s kojima se susreću. Naši učenici proveli su  vrijeme u ugodnom druženju s učenicima domaćinima od kojih su saznali kako oni obavljaju vježbe u bolnici, a također su imali prilike vidjeti i kabinete za vježbe iz zdravstvene njege i za vježbe iz fizioterapije.

S našim domaćinima posjetili smo Fakultet zdravstvenih studija, Medicinski fakultet te Sveučilišnu kliničku bolnicu Mostar. Na Fakultetu zdravstvenih studija s počecima rada fakulteta i mogućnostima nastavka školovanja na ovom fakultetu upoznali su nas dr.sc. Ljubo Šimić, prof. emeritus i gđa Sanda Mandić, ing.

Na Medicinskom fakultetu naši učenici dobili su informacije o mogućnostima upisa na ovaj fakultet. U obilasku Sveučilišne kliničke bolnice naš domaćin bila je viša medicinska sestra - glavna sestra bolnice  Zdravka Lončar koja nas je provela kroz prostore ove  bolnice koja je počela s radom u punom kapacitetu početkom 2009.godine. Ova bolnica ujedno je nastavni i znanstveno istraživački temelj Medicinskog fakulteta i Fakulteta zdravstvenih studija.

Nakon obilaska bolnice mogli smo samo zaključiti kako su svi odjeli, osim što su novi, izuzetno dobro opremljeni, a medicinske sestre koje vode odjele primljene su na ova radna mjesta s obzirom na završenu školu tako da su sve relativno mlađe medicinske sestre. U popodnevnim satima uputili smo se i u turistički obilazak Mostara. Navečer smo krenuli natrag kući, ispunjeni novim iskustvima, svim onim doživljenim tijekom dana i bogatiji za brojna prijateljstva, osobito za prijateljstvo sa školom «Sestara milosrdnica» s kojima ćemo nastaviti trajniju i užu suradnju. Još jednom hvala našim domaćinima, aktivu medicinskih sestara i fizioterapeuta medicinske škole «Sestara milosrdnica», njihovoj predsjednici aktiva višoj medicinskoj sestri Zrinki Bošković te ravnateljstvu.