Medicinari u školskom sportu - Državno prvenstvo iz džuda

Autor: Vlatka Vujčić, 17. 12. 2021.

Dana 11. prosinca u dvorani Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca u Vinkovcima održano je državno prvenstvo Školskih sportskih društava Republike Hrvatske u džudu. Dječaci i djevojčice iz klupskog i školskog sporta sa svojim su školskim sportskim društvima odmjerili snage u nekoliko kategorija, te dali sve od sebe za svoje timove, trenere, ali i klubove i vjerne pratitelje hrvatskog džuda.

U sklopu projekta “Medicinari u školskom sportu” u natjecanju su sudjelovali i naši učenici iz 5. a i 5. b razreda. Organizirani u timove za pružanje medicinske pomoći ozlijeđenim sportašima, učenici su nadzirali sva tri borilišta tijekom cjelokupnog natjecanja. Na upit kako teče natjecanje iz njihove perspektive izjavljuju: “Nije bilo velikih ozljeda - uvijek ima istegnuća vrata, zglobova… Trudimo se sve odmah sanirati i ispraviti kako ne bi bilo posljedica za druga natjecanja. Jedan učenik je upućen hitnoj pomoći radi sigurnosti, ali nadamo se da će do kraja natjecanja sve proći dobro.”

Ovim putem pohvaljujemo naše učenike koji su pokazali spremnost i spretnost prilikom svih aktivnosti pružanja medicinske pomoći - od brisanja suza malim natjecateljima i natjecateljicama shrvanim zbog poraza do zbrinjavanja značajnijih sportskih ozljeda.

Svjetlana Reljanović, Marko Blažić, Josipa Anić, Dražen Enderli

Fotografije možete pogledati pod "više".

« Svibanj 2024 »