Projekt „Pravilnom prehranom do zdravog razvoja - volim zdravlje, brinem o sebi “

Autor: Ružica Kruhoberec, 3. 11. 2021.

Prigodom obilježavanja Dane Erasmusa - https://www.erasmusdays.eu/event/volim-zdravlje-brinem-o-sebi-i-drugima-oko-sebe/ (14.-16.2021.), provedena je u našoj školi edukacija i radionice za učenike na temu „Pravilnom prehranom do zdravog razvoja i uspješnijeg učenja“. Ciljevi projekta su: usmjeravanje i motivacija učenika prema pravilnoj prehrani i zdravlju, stjecanje potrebnih znanja o pravilnoj prehrani, usvajanje načina i oblika ponašanja usmjerenih ka zdravom stilu života te očuvanju fizičkog i mentalnog zdravlja.

U sklopu projekta provedeno je i istraživanje prehrambenih navika učenika i stavova vezanih uz pravilnu prehranu.

Opširnije o projektu i rezultatima istraživanja pročitajte pod "više".

Koncept edukacije uključuje  radionice pod naslovom „Pravilno se hranim – zdravo se razvijam - bolje učim i pamtim – kreativno razmišljam – ljepše se osjećam“. Kroz radionice, učenici su analizirali svoj dnevni jelovnik te izrađivali jelovnik u skladu s principima pravilne prehrane, izračunavali svoje dnevne energijske potrebe, analizirali obilježja fizičke i emocionalne gladi.  Radionice su završile kratkim kvizom znanja, a najbolji su nagrađeni simboličnim nagradama u sponzorstvu Agencije za mobilnosti - Erasmus day. U aktivnostima je sudjelovalo oko 150 učenika 1. 2. i 3. razreda. Edukaciju je proveo Tim edukatora za vršnjačku edukaciju: Anna Šimić, Barbara Vidić, Stela Vagner (2.b) i Filip Bartulović (2.a) pod mentorstvom profesorice Ružice Kruhoberec i psihologinje Sande Horvatović.

Nakon projektne aktivnosti provedeno je istraživanje među učenicima 1.- 4. razreda, a o rezultatima istraživanja pročitajte u prezentaciji u prilogu.

« Svibanj 2024 »