21.12.2020. HUMANITARNA AKCIJA UČENIKA „Pružam ti ruku da i Ti imaš Božić“

Autor: Ružica Kruhoberec, 23. 12. 2020.

Vijeće učenika i Volonterski klub „Pružam ti ruku da poletiš“ Zdravstvene i veterinarske škole Dr. Andrije  Štampara Vinkovci organizirali su humanitarnu akciju „Pružam ti ruku da i Ti imaš Božić“ za obitelji skromnijeg socijalnog statusa. Naime, učenici i o ovoj pandemiji coronavirusa, kada se provodi online nastava, nisu zaboravili na obitelji koji žive u skromnijim životnim uvjetima, već su se okupili i održali online sastanak putem Zoom platforme kako bi osmislili, organizirali i proveli humanitarnu akciju. Na sastanku predsjednica Vijeća učenika K.J. i predsjednica Volonterskog kluba I.M. te predsjednici/ce razrednih odjela, osmislili su akciju, koja je u 10-ak dana realizirana. Cilj akcije je uljepšati predblagdansko Božićno vrijeme obiteljima koji žive u skromnim životnim uvjetima.

Opširnije o akciji i fotografije možete pogledati pod "više".

Paketi su pakirani srcem i ljubavlju jer se u njima našlo sve što je jednoj obitelji potrebno na određeno vrijeme, poput prehrambenih i higijenskih namirnica te grickalica, slatkiši i  igračaka za djecu. U realizaciji tj. prikupljanju namirnica pomogli su i roditelji i profesori naših učenika. Paketi su sadržajno složeni kako bi obitelji, kojima su namijenjeni, mogle osjetiti prisutnost malih ljudi toplih srca ispunjenih humanošću, solidarnošću, empatijom i ljubavlju.

Učenički tim, Karla Jakuš i Marina Galinović kao predstavnice Vijeća učenika i Volonterskog kluba „Pružam ti ruku da poletiš“, 21. prosinca (ponedjeljak) 2020. dostavili su pakete u domovima obitelji,  a u dostavljanju pomoglo je Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci.

Želimo naglasiti kako u vremenu kada vlada neizvjesnost aktualne pandemije  coronavirusa, kada je život u našoj zajednici, društvu i svijetu takoreći „stao“, kada se nastoji funkcionirati u djelomičnim ili potpunim „ lockdown-u“, ipak postoje plemenite geste, koje ohrabruju i osnažuju vjerovanje u bolje sutra. Upravo ovakve geste  učenika, treba poticati i pohvaliti kako se ne bi izgubio smisao životnog funkcioniranja te kako bi se vodilo brigu o mentalnom zdravlju. Organiziranje, kreiranje i provođenje ovakvih aktivnosti širi optimizam i vjerovanje kako percepcija o trenutnoj situaciji zasićenosti, iscrpljenosti, frustracije i stresa može biti lakša, pa makar i na trenutak.

Hvala našim učenicima humanitarcima koji pružaju ruku prijateljstva te čine dobra dijela.

Sanda Horvatović, psihologinja