Donacija Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci

Autor: Vlatka Vujčić, 17. 1. 2020.

Branko Tomić, predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci, predao je 14. siječnja 2020. hvalevrijednu donaciju Zdravstvenoj i veterinarskoj školi dr. Andrije Štampara Vinkovci. Radi se o torbama i punjenjem s osnovnim sadržajem za pružanje prve pomoći koje će koristiti učenici medicinskog smjera u sklopu projekta „Medicinari u školskom sportu“.

Kroz navedeni projekt pružat će se stručna medicinska organizacijska pomoć školskim sportskim društvima na Županijskim natjecanjima te sudjelovanje najistaknutijih i najboljih učenika na Državnom prvenstvu kako bi se potaknula motiviranost i edukacija kojoj je cilj praktična primjenjivost stručnih medicinskih znanja i vještina. Kroz sudjelovanje na Županijskim natjecanjima, poluzavršnicama i završnicama Državnog prvenstva uz podršku  profesionalnih licenciranih mentora, učenici će imati priliku u sigurnoj okolini primijeniti i unaprijediti svoja stečena znanja i vještine koje su usvojili kroz svoje srednjoškolsko obrazovanje kroz odabir intervencija iz područja međupredmetne nastave: Zdravstvena njega kirurških bolesnika opća i specijalna, Metodike zdravstvenog odgoja, Načela poučavanja, Dijetetika (adekvatna prehrana sportaša) i Hitni medicinski postupci, a s ciljem prevencije, sanacije i zbrinjavanja eventualnih sportskih poremećaja i ozljeda natjecatelja školskog sportskog društva. Učenici će imati priliku stečena znanja i vještine koristiti u nepredvidljivim, pragmatičnim situacijama kroz prevenciju, sanaciju i zbrinjavanje ozljeda koja najčešće stradaju pri sportskim aktivnostima. U sklopu Projekta provodit će se zdravstveno-edukativne interaktivne radionice kojima će se nastojati angažirati, potaknuti te osvijestiti važnost zdravog života te važnost tjelesne aktivnosti, ne samo kod sportaša već i kod školske djece te djece koja nisu aktivno uključena u školska sportska natjecanja.

Ovim putem želimo još jednom zahvaliti Branku Tomiću te Gradskom društvu Crvenog križa Vinkovci na donaciji kojom su uvelike pomogli medicinarima na sudjelovanju u ovom velikom projektu.

Dražen Enderli