25. dani Josipa i Ivana Kozarca: Tin Kelčić prvonagrađeni na Jutru poezije

Autor: Vlatka Vujčić, 31. 10. 2019.

U subotu, 26. listopada u okviru Dana Josipa i Ivana Kozarca održano je Jutro poezije u Coffee House „Charlie“ u Vinkovcima. Pozvano je 16 srednjoškolaca koji su prošli predselekciju, među njima i dvoje učenika naše škole: Nika Kovač koja se predstavila pjesmom „Oči“ pod mentorstvom prof. Vlaste Galić i Tin Kelčić  pjesmom „Put kući“ pod mentorstvom prof. Gordane Medić. Prosudbeno povjerenstvo proglasilo je najboljom pjesmu „Put kući“ Tina Kelčića.

Gordana Medić, prof.

Svi sudionici Jutra poezije

Više o Jutru poezije možete pročitati pod "opširnije".

Ovogodišnje je Jutro poezije bilo posvećeno vinkovačkom pjesniku Vladimiru Kovačiću povodom 60. obljetnice njegove smrti što je prigodno obilježeno predavanjem „Sjećanje na Vladimira Kovačića“i čitanjem njegovih pjesama.

Predstavili su se i mladi nagrađivani hrvatski pjesnici: Franjo Nagulov, Mateja Jurčević, Filip Marković i Denis Ćosić. Pročitali po dvije svoje pjesme i obratili se srednjoškolcima s nekoliko poticajnih savjeta vezanih za pisanje i čitanje.

Oni su ujedno bili i članovi prosudbenog povjerenstva koje je odlučilo o najboljim učeničkim radovima. Svoje je radove pročitalo 16 učenika iz četiriju vinkovačkih srednjih škola. Najboljom je pjesmom proglašena pjesma „Put kući“, a njezin je autor Tin Kelčić nagrađen četirima knjigama.

Čestitam Tinu na izvrsnom uspjehu i vjerujem da će mu ova nagrada biti snažan poticaj u daljnjem umjetničkom stvaranju!

Gordana Medić, prof.