Obavijest učenicima petog razreda- Nacionalni ispit iz Zdravstvene njege

Autor: Ružica Kruhoberec, 9. 10. 2019.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja provest će ispit vanjskoga vrednovanja iz Zdravstvene njege – teorija odnosno ispit iz obvezatnih strukovnih modula za zanimanje „medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege”.

U ispitivanju trebaju sudjelovati svi učenici petog razreda.

Datum provedbe: 16. listopada 2019. godine

Vrijeme početka provedbe: 12.00 sati

Trajanje provedbe: 80 minuta

Ispit iz Zdravstvene njege – teorija provodi se na isti način kao i ispiti državne mature, a izvješće o rezultatima ispita u tiskanom obliku bit će poslano školama u prosincu 2019. godine. Ocjena iz ispita Zdravstvene njege – teorija upisuje se svakomu učeniku u predmet Zdravstvene vježbe III tijekom pete godine učenja.

Pod „opširnije“  pročitajte više o sadržaju ispita i Ispitnom katalogu.

Ispitom se provjerava razina usvojenosti nastavnih sadržaja i kompetencija pristupnika u skladu s općim načelima struke primijenjenima u radu sa zdravim i bolesnim pojedincem te razina usvojenosti algoritama intervencija u skladu sa standardima i kompetencijama iz obvezatnih strukovnih modula:

• sestrinska skrb (nastavni predmeti: Zdravstvena njega – opća, Zdravstvena njega – specijalna u četvrtoj godini učenja, Zdravstvena njega kirurškoga bolesnika – opća, Zdravstvena njega zdravoga djeteta i adolescenta, Zdravstvena njega bolesnoga djeteta i adolescenta)
  • javno zdravstvo i zdravstvena zaštita (nastavni predmet: Opća načela zdravlja i njege)
  • temeljne društvene znanosti u sestrinstvu (nastavni predmet: Etika u sestrinstvu).

Detaljnije o sadržaju ispita i primjere pitanja možete pročitati na poveznici Ispitni katalog iz zdravstvene njege.