Školsko ekipno natjecanje iz matematike

Autor: Vlatka Vujčić, 7. 10. 2019.

U utorak, 1. listopada održano je 2. školsko ekipno natjecanje iz matematike. Na natjecanju je sudjelovalo osam ekipa. Ekipu čini četvero učenika, po jedan iz prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda. Zajedničkim radom nastoje riješiti što više zadataka od ponuđenih 40. Zadatci su različite težine, s različitim brojem bodova, a netočno riješeni zadatci donose negativne bodove.

Natjecanje su organizirale i vodile profesorice matematike Ljubica Paradžik i Vesna Đurković.

Vesna Đuković, prof.

Kako je prošlo natjecanje u našoj školi, možete vidjeti pod "opširnije".

Sve ekipe ostvarile su jako dobre rezultate. Četiri najbolje sudjelovat će na natjecanju MAT liga, koje će se održati u srijedu, 9. listopada. Želimo im puno uspjeha.

Poredak ekipa s najbolje ostvarenim rezultatima:

1. ekipa  8 ……. 576 bodova ( M. Malčić 3. C, I. Stepić 3. C, M. Kukurz 2. A, E. Hleb 1. B )

2. ekipa  3 …….488 bodova  ( E. Bičanić 4. E, D. Ivković 3. A, M. Prce 2. A, H. Jakšić 1. B )

3. ekipa  6 ….…446 bodova  ( E. Majer 4. D, L. Jurčević 3. B, R. Perić 2. B, D. Petrovečki 1. A )

4. ekipa  7……..442 boda ( A. Martić 4. D, L. Pavlović 3. B, A. Šimić 1. A, M. Mandura 1. A )

Članovi ostalih ekipa bili su:

• učenici prvih razreda, M. Galinović  1. A,  E. Gavranović 1. A,  M. Ambrinac 1. B, E. Dragun 1. C
  • učenici drugih razreda, Z. Davidović 2B,  V. Šamukić 2B,  G. Šuran 2B
  • učenici trećih razreda, M. Zubčić 2A,  P. Gudeljević 3B,  I. Gašpar 3C,  I. Kuzman 3C
  • učenici četvrtih razreda, T. majer 4D,  D.Marinković 4E,  I. Veselčić 4E.

Svim ekipama čestitamo na ostvarenom uspjehu.

Dojmovi natjecatelja:

Baš nam je drago što sudjelujemo na ovom natjecanju jer poboljšavamo svoje matematičke vještine, učimo kako raditi u grupi i upoznajemo nove „matematičare“.  Srce Nadamo se da se vidimo u sljedećem kolu! Lp!

Bilo nam je lijepo i zanimljivo. Zadatci su pomalo teški, ali zanimljivi.

Super nam je bilo, zadatci su raznoliki i zanimljivi.

Divno iskustvo za rad u skupini, pozdrav!

Matematička liga nam pomažeu lakšem shvaćanju gradiva tijekom cijele godine, ali  u svakodnevnom životu, te nam pomaže uključiti mozak.

Zadatci su ili odlični! Bilo je nekih teških,ali sve u svemu, super je .

Bilo je zanimljivo.

Bilo nam je lijepo i ugodna je atmosfera vladala unutar grupe. Svi smo složno i nadamo se točno odgovarali. Nadamo se nekakvom uspjehu,ali važno je sudjelovati!