Konferencija volontera Hrvatske

Autor: Ružica Kruhoberec, 21. 5. 2019.

U Hotelu Academia u Zagrebu, 16. svibnja 2019. održana je konferencija o volonterskim aktivnostima pod nazivom “Volontiranje u školi: vrijednost za sadašnjost i budućnost”  koju je organizirao Forum za slobodu odgoja zajedno sa svojim partnerima.

Na konferenciji su sudjelovale koordinatori i učenici volonteri brojnih škola. Koordinatori i učenici volonteri razmijenili su iskustva o volonterskim aktivnostima, što volonteri dobivaju volontiranjem, s kojim se izazovima susreću te što ih motivira u daljnjem procesu volontiranja.
    Na početku konferencije nazočnima se obratio Darko Tot iz MZO, izvršna direktorica Foruma Eli Pijaca Plavšić, voditeljica projekta Jelena Perak, predstavnici Volonterskog centra Osijek i udruge Most iz Splita te sjajni predavači - Majda Rijavec, Lana Jurčec sa Učiteljskog fakulteta u Zagrebu, Zrinka Ristić Dedić i Nikola Baketa sa Instituta za društvena istraživanja, Lejla Šehić Relić iz Volonterskog centra Osijek, Sanja Posavec iz Agencije za mobilnost i programe EU te Marija Roth iz X. gimnazije Ivan Supek i Višnja Pavlović iz FSO.
      Naši su učenici uživali slušajući o aktivnostima realiziranim u brojnim školama, o rezultatima istraživanja te o dobrobitima volontiranja, a najviše u osobnim iskustvima učenika volontera koja su doživjeli u ustanovama u kojim su volontirali. Upravo iz tog razloga i učenici i odrasli drže kako je volontiranje vrijednost za sadašnjost i budućnost. Hvala ravnateljici Elli Pljaca Plavšić i koordinatorici Višnji Pavlović te voditeljici Jeleni Perak iz Foruma za slobodu odgoja što su organizirali i priredili sjajnu manifestaciju te nam omogućili sudjelovanje na konferenciji. Stečeno iskustvo pomoći će našim učenicima: Magdaleni Dakić, Katarini Husarek , Mateji Lončar, Josipu Iličiću te psihologinji Sandi Horvatović  da s jednakim elanom nastave s volontiranjem jer ovakve aktivnosti jednostavno nadahnjuju te čine zadovoljstvo svakom pojedincu, neovisno o životnim okolnostima.

Sanda Horvatović, koordinatorica Volonterskog kluba „ Pružam ti ruku da poletiš“

16.05_2019._-_konferencija.jpg (124.49 KB)
konf-_16..jpg (192.90 KB)