Provedene aktivnosti u Domu za stare i nemoćne u Vinkovcima u sklopu programa Škola ambasador Europskog parlamenta

Autor: Vlatka Vujčić, 29. 3. 2019.

Dana 21. ožujka 2019. održana je prezentacija o Europskoj uniji i izborima za EU parlament u Domu za starije i nemoćne u Vinkovcima, u sklopu kandidature naše škole za Školu ambasador Europskog parlamenta. Prezentaciju su štićenicima Doma održale naše juniorke i učenice 3.a razreda, medicinska sestra/tehničar opće njege, Mateja Lončar i Vanessa Jurković. Putem prezentacije  korisnicima su interaktivno objasnile što je Europska unija. U svojoj prezentaciji iznijele su činjenice kakve koristi imamo svi mi, i mladi i stari, od Europske unije i što mogu poduzeti kako bi poboljšali svoj svakodnevni život i život budućih generacija. Poseban naglasak stavile su na to kakav utjecaj Europska unija ima na svakodnevni život, čega često nismo ni svjesni!

Korisnici su bili zainteresirani i imali su raznolika mišljenja o tome treba li glasati na izborima za Europski parlament koji će se održati 26. svibnja. Proveden je i zanimljiv kviz pod nazivom "EU Bingo" koji je pokazao koliko zapravo starije osobe mnogo znaju o Europskoj uniji i njezinom utjecaju. Naše juniorke bile su tamo da bi odgovorile na sva pitanja  te kako bi rušile mitove i legende o Europskoj unije.

Svi su na kraju izrazili zadovoljstvo provedenom aktivnosti!

Ovim putem zahvaljujemo prof. Draženu Enderliju na pomoći prilikom organizacije.

Katarina Vukanović, prof.

Fotografije možete pogledati pod "opširnije".

Ovaj tjedan: 1990