Međužupanijsko natjecanje iz zdravstvene njege

Autor: Vlatka Vujčić, 28. 2. 2019.

Dana 25. ožujka 2019. održano je međužupanijsko natjecanje iz područja zdravstvene njege u kojem je sudjelovalo 5 medicinskih škola iz Virovitice, Pakraca, Osijeka, Vinkovaca te Slavonskog Broda. Natjecanje je održano u medicinskoj školi Slavonski Brod koja je prvi puta domaćin novog modela natjecanja strukovnog obrazovanja te je usprkos značajnim promjenama pokazala veliko znanje, stručnost te organiziranost u provedbi.

Naš učenik 5. a razreda Ivan Perković pod mentorstvom Dražena Enderlija osvojio je treće mjesto kojim je osigurao prolaz na državno natjecanje uključujući i natjecateljice iz brodske te osječke škole koje su zauzele prva dva mjesta.

Čestitamo Ivanu na izvrsnom rezultatu i želimo puno uspjeha na državnom natjecanju.

Dražen Enderli

Pod "opširnije" možete pogledati fotografije s natjecanja i fotografiju 5. a razreda koji je Ivanu bio najveća podrška.

Natjecanje je koncipirano na način da se pokažu praktične vještine, a zadatak svim natjecateljima je bio uspostavljanje venskog puta tj. uvođenje i.v. kanile. Po završetku natjecateljskog dijela održan je svečani ručak koji je protekao u ugodnom druženju natjecatelja, mentora te djelatnika škole domaćina koji su sudjelovali u organizaciji nakon kojeg su objavljeni rezultati.

Ivan je imao veliku podršku svih djelatnika škole, međutim, ona najveća stizala je iz redova 5. a razreda koji je tijekom cijelog natjecanja bio ažuran te slao slike i poruke podrške.

Ovaj tjedan: 1984