Sajam knjiga Interliber u Zagrebu

Autor: Vlatka Vujčić, 19. 11. 2018.

I ove smo godine, 15.11.2018., posjetili Međunarodni sajam knjiga i učila te poslovni svijet izdavačkog i edukativnog stvaralaštva s najvećom ponudom knjiga i učila na jednom mjestu. Također, na  Interliberu  mogle su se vidjeti mnogobrojne prezentacije i nastupi pisaca i nakladnika te niz stručnih i popratnih događaja.

Učenici 2. c , 3.b, 4. c i 4. d razreda te voditeljice puta: razrednice Antonija Uršić i Ana Lukić te psihologinja Sanda Horvatović.

Pored sajma knjige u ponudu nam je bio uključen i obilazak najvećih tržnih centara (Arena Centar i Avenue Mall), a navečer smo posjetili gradskog  kazališta „Gavella“ te pogledali kazališnu predstavu „ Kako je počeo rat na mom otoku“.

Redovi ispred kina i natpisi "Rasprodano" na blagajnama bili su  pokazatelj  kako je ovaj film komunicirao i nasmijavao, analizirao i ironizirao, propustivši olakšavajući smijeh u prepunoj dvorani.  Nakon kino-premijere, kazališna predstava „ Kako je počeo rat na mom otoku“ smješta  se među ponajbolja, najvitalnija ostvarenja, zahvaljujući dinamično skrojenoj fabuli, živim, glumačkim likovima s kojima se možemo poistovjetiti, dijalozima koji su nam se uspjeli upisati u kolektivnu memoriju, sugestivnoj tragikomičnoj atmosferi... Predstava u trajanju od sat i pol  priča o turbulentnim društvenim okolnostima jednog razdoblja koje nas je bez sumnje odredilo te ima nam što reći i danas, na pozornici.

Nakon kazališta oko 22 sata krenuli prema našoj Slavoniji gdje smo nestrpljivo isčekivali sretan  povratak svojim toplim domovima. Žao nam je, što je jedna iznenadna neplanirana situacija  na trenutak preusmjerila  oduševljenje prekrasnog putovanja  našoj  dragoj Ivoni , no sretni smo što je na posljetku sve završilo u najboljem redu.