Proljetna škola fizike

Autor: Blanka Bunjevac, 4. 6. 2018.

Dana 2. lipnja u prostoru muzeja vučedolske kulture u Vukovaru održana je Proljetna škola fizike koja je kao i svake godine okupila veliki broj učenika i nastavnika osnovnih i srednjih škola iz čitave županije.
Učenici naše škole također su sudjelovali i to vrlo zapaženo, najprije jer smo bili škola koja je motivirala najveći broj učenike - njih 16 od prvog do četvrtog razreda, a zatim i preko radionice koju su osmislili i predstavili naši učenici.

Više pročitajte pod "opširnije".

Učenice 1. C razreda, Nikolina Gagulić i Mihaela Jurčić te učenik 3. B razreda, Andrija Filipović našu su školu predstavili s demonstracijskom radionicom UZV u fizioterapiji.
Ovogodišnja Proljetna škola fizike u općem dijelu programa učenicima je ponudila dva predavanja.
Najprije je Akademik, prof. dr. sc. Mirko Orlić s prirodoslovno - matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagreba održao predavanje pod nazivom: "Klimatske promjene i s njima povezani vremenski ekstremi", a zatim je Marijan Bakač, prof. na vrlo zanimljiv način prezentirao fizikalne procese kroz radionicu: "Fizika u igračkama".
Svakako valja napomenuti kako je čitav skup podržao i na njemu sudjelovao i naš ravnatelj Josip Šuker, dipl. inf. te mu se ovim putem na tome zahvaljujemo.

Učenici sudionici proljetne škole fizike te nastavnik organizator: Vedran Žadanj