Ekipa Crvenog križa ne posustaje nizati odličja

Autor: Blanka Bunjevac, 13. 3. 2018.

Na Gradskom i općinskom natjecanju mladih Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci, održanom 10. ožujka 2018. godine u dvoranama hotela "Admiral", okupilo se 27 ekipa; 20 osnovnih i 7 srednjih škola, ukupno preko 260 sudionika, čime se osamnaestu godinu zaredom pokazalo kao najmasovnije u Republici Hrvatskoj.

Više o uspjehu naših učenika pročitajte pod "opširnije".

Naša sjajna ekipa u sastavu Patricija Čičerić, Barbara Križak, Josip Gerin, Jelena Panić, Anamarija Ugljarević i Ivan Perković pokazala je zavidnu razinu znanja i vještina u poznavanju povijesti Crvenog križa te  pružanju  prve pomoći, a vrijeme do proglašenja rezultata sudionika proveli su u duhu humanosti i prijateljstva družeći se uz glazbeni program izvrsne grupe „Orion Full Band“.  Visoko motiviranu ekipu  vodila je i podržavala te pružala moralnu i mentalnu podršku mentorica Sanda  Horvatović, a u odmjeravanju snaga sa drugim ekipama osvojili su 2. mjesto iako je plan bio ono koje vodi na tron. Nagrada za osvojeno 2. mjesto kao i za 1. i 3. je sudjelovanje na Svjetskom skupu Mladih Crvenog križa u talijanskom gradu Solferinu,  mjestu na kojemu je nakon poznate bitke između francusko-sardinijskog saveza i vojske carske Austrije 1859. godine nastala plemenita ideja Crvenog križa.

Stoga, svi članovi s oduševljenjem iščekuju lipanj kada će krenuti na put prema Italiji, put koji će vjerujemo biti ispunjen lijepim i ugodnim doživljajima. Do tada članovima ekipe želimo nizanje uspjeha u školskim obvezama.

Sanda Horvatović, psihologinja