Ankete provedene među učenicima za Sajam zdravlja 2009. godine.

Međunarodni dan starijih osoba

Autor: Vlatka Vujčić, 12. 10. 2020. 13:53

Trenutna situacija sa COVIDom-19 onemogućila nam je da kao grupa učenika odemo do naših korisnika Doma za stare i nemoćne u Vinkovcima. Međutim, odlučili smo taj dan obilježiti s našim bližnjima koji su u toj dobi. Svatko od nas odlučio je učiniti jedno dobro djelo koje smo prikazali mentalnom mapom. Znamo da bi to trebalo biti u našoj svakodnevici, ali često na to zaboravimo. Naša razredna kolegica Leonarda Bučak izradila je i poster koji ukazuje na tri sastavnice uspješnog starenja. Njihovo zadovoljstvo je bila naša ocjena!

5. b., 1.grupa

Mentor: Silvija Stojić, mag. med. techn.

Priloge možete pogledati pod "više".

[više]

Međunarodni dan starijih osoba i prevencija osteoporoze Vijest ima dokument u privitku

Autor: Vlatka Vujčić, 12. 10. 2020. 13:48

Povodom Međunarodnoga dana starijih osoba i prevencije osteoporoze, učenice 4. c razreda, smjer fizioterapeutiski tehničar/tehničarka, napravile su brošuru o osteoporozi s prikazom vježbi.

Mentorice su: Mirna Jozinović, mag. physioth., Ivana Tančik, dipl. physioth. i Marija Baumschabel, mag. physioth.

Brošuru možete pogledati u privitku pod "više".

Plakati - Medicinari u školskom sportu Vijest ima dokument u privitku

Autor: Vlatka Vujčić, 3. 7. 2020. 09:02

Učenici naše škole u sklopu projekta Medicinari u školskom sportu  s Hrvatskim školskim sportskim savezom za ovu nastavnu godinu razvijali su niz socijalnih i komunikacijskih vještina putem planiranih zdravstveno-odgojnih edukacija temeljnih na vršnjačkoj interakciji („peer to peer learning“). Spoznali su važnost povezivanja medicine i sporta kao važnog faktora očuvanja zdravlja učenika. Od ožujka 2020. godine, zbog epidemiološke situacije s Covidom -19, prekinuta su školska natjecanja i u dogovoru sa organizatorom projekta učenici su izradili stripove i plakate vezane uz temu koronavirusa.

Voditelj: Svjetlana Reljanović, mag.med.techn.

Plakate koje su učenici izradili možete vidjeti u prilogu pod "više".

Stripovi - Medicinari u školskom sportu Vijest ima dokument u privitku

Autor: Vlatka Vujčić, 3. 7. 2020. 08:59

Voditelj: Svjetlana Reljanović, mag.med.techn.

Stripove koje su učenici izradili možete vidjeti u prilogu pod "više".

Valentinovo

Autor: Vlatka Vujčić, 14. 2. 2020. 13:02

Veselo je bilo na Valentinovo u dječjem vrtiću „Budućnost“ u Vinkovcima. Učenici 3. a razreda uz pratnju mentorice Valentine Debelić u suradnji s odgajateljicama dječjeg vrtića istaknuli su važnost ljubavi te prijateljstva kroz različite prigodne i kreativne aktivnosti. Djeca su poticana da se međusobno vole, poštuju i uvažavaju. Uz pjesmu, ples i veselje proslavili su Valentinovo.

„Ljubav koju dajemo jedina je ljubav koja nam ostaje.” (Elbert Hubbard)

Valentina Debelić, mag. med. techn.

Svjetski dan bolesnika 2020.godine

Autor: Vlatka Vujčić, 12. 2. 2020. 13:32

Svjetski dan bolesnika obilježava se svake godine 11.veljače, a utemeljio ga je Papa Ivan Pavao II.1992 godine. Svrha obilježavanja ovog dana je podizanje svijesti javnosti o potrebama bolesnika, te želja za što boljom zdravstvenom i društvenom zaštitom, koja će svakom oboljelom omogućiti dostupnu te kvalitetnu zdravstvenu skrb. Svjetski dan bolesnika je prilika za podsjećanje na prava koje svatko od nas ima kada se nalazi u ulozi bolesnika.

Učenici 4. razreda obilježili su ovaj dan u suradnji sa Općom županijskom bolnicom Vinkovci, podjelom bolesnicima i korisnicima zdravstvene ustanove prigodne poruke povodom ovog dana izmamivši osmijehe na njihova lica, te iskrenim željama za što brži oporavak.

Marija Barišić, mag. med. techn.

Ivana Merkaš, bacc. med. techn.

Fotografije možete pogledati pod "opširnije".

« Rujan 2021 »