Lijepa riječ liječnika i sestara bila mi je dodatna terapija

Autor: Ivona Jozić, 2. 12. 2016.

"Dan po dan, prijepodne, dopodne i između toga nailaze liječnice, sestre isve ostalo osoblje pa i učenici medicinske škole predvođeni svojom mentoricom gđom Silvijom. Svatko zna svoj posao - priča umirovljeni učitelj..."

Više pročitajte klikom na "opširnije".

U vrijeme kada pacijenti imaju kritike i zamjerke na odnos liječnička i drugog medicinskog osoblja prema bolesnicima, umirovljeni učitelj iz Đeletovaca, Zvonimir Vanđura imao je sasvim drukčije iskustvo u vinkovačkoj Općoj županijskoj bolnici gdje je zbog zdravstvenih tegoba proveo dva tjedna.

Umirovljeni učitelj, 87-godišnji Zvonimir Vanđura je pokretač mnogih udruga i događanja u svome selu, a za vrijeme progonstva prikupljao je knjige i prikupio ih nekoliko tisuća za knjižnicu koju je pokrenuo u Đeletovcima kada su se Đeletovčani vratili iz progonstva o čemu je Večernji list pisao pa i onda kada su se police pod težinom knjiga urušile.

Najstariji je sudionik svečanog mimohoda na Vinkovačkim jesenima od prve manifestacije prije 48 godina.

- Jedno jutro se dogodilo da sam počeo teturati po kući, nisam mogao vlastitom voljom upravljati svojim kretanjem. Uz brzu pomoć snahe i susjeda odvezen sam na hitan prijem OŽB Vinkovci, te ubrzo i smješten na odjel kardiologije, u sobu broj 1. Tu je odmah osoblje, dr Mirna Krajina-Andričević, medicinske sestre su uz nju, obavlja se pregled, sve po redu, slušaju srce,pluća,vade krv za pretrage... Dolazi potom i druga liječnica, dr Dajana Sidorov, čiji sam bio pacijent do otpusta iz bolnice.Dan po dan, prijepodne, dopodne i između toga nailaze liječnice, sestre isve ostalo osoblje pa i učenici medicinske škole predvođeni svojom mentoricom gđom Silvijom. Svatko zna svoj posao - priča umirovljeni učitelj i sam iznenađen lijepim i ljudskim prijemom u vinkovačkoj bolnici dodajući kako su mu sestre redovito donosile terapiju, mjerile tlak i uzimale krv i urin za dodatne pretrage.

- Kako bi sve bilo potpuno, išao sam i na ultrazvuk srca i hodao po pokretnoj traci. Svaki liječnik i medicinska sestra imaju lijepu riječ što mi je uz dobivene lijekove, bila i dodatna terapija! I tako su mi dan po dan pružali sve što mi je bilo potrebno i to s osmijehom na licu, što je ubrzalo i poboljšalo moj oporavak tijekom dva tjedna boravka na tom odjelu. Stoga, svaki dan i na svakom mjestu, treba istaknuti i pohvaliti što je dobro, pa mogu sa opravdanjem reći da su ljudski odnosi u našim bolnicama ipak dobri - kaže Zvonimir Vanđura dodajući kako mu je i hrana bilo dobra, i ukusna i količinski dovoljna.

Tekst preuzet sa: Večernji list