Natjecanje Europa u školi 2019.

Autor: Josip Šuker, 17. 5. 2019.

Natjecanje Europa u školi medij je za širenje europske svijesti u školstvu na nacionalnoj i europskoj razini u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, a provodi ga Europski dom Zagreb.

Natjecanje za učenike i mladež ove je godine organizirano dvadeset peti puta.

Naši su učenici postigli vrhunske rezultate:

1. mjesto – Ana Marija Crnjak, 4. a razred (mentorica Vlasta Galić, prof.)

2. mjesto – Martina Papac, 1. d razred (mentorica Gordana Medić, prof.)

U Europi smo!

Europa u školi želi pomoći mladim ljudima razvijanje mogućnosti i vještina u izazovima modernog društva. Natjecanje se provodi u literarnom, likovnom i glazbenom izričaju na školskoj, županijskoj, državnoj i međunarodnoj razini. Osnovni moto ovogodišnjeg natjecanja bila je tema europskih izbora 2019. godine YOUrope – Radi se o tebi.

Povodom proslave Dana Europe za nagrađene učenike priređena je Svečanost uručenja nagrada 9. svibnja 2019. u Europskom domu Zagreb.

Na državnoj razini nagrađeni su u literarnom izričaju naši učenici:

III. dobna skupina ( 1. - 2. razredi SŠ) – „Poštovani gospodine Predsjedniče!“

2. mjesto – Martina Papac, 1. d razred (mentorica Gordana Medić, prof.)

5. mjesto – Nikolina Gagulić, 2. c razred (mentorica Vlasta Galić, prof.)

9. mjesto – Leon Marijanović, 2. b razred (mentorica Gordana Medić, prof.)

IV. dobna skupina (3. – 4. razredi SŠ) – „Gdje su mladi i što rade na internetu?“

1. mjesto – Ana Marija Crnjak, 4. a razred (mentorica Vlasta Galić, prof.)

U likovnom izričaju III. dobne skupine (1. – 2. razredi SŠ) – „Putujem po Europi – što otkrivam?“

10. mjesto – Kristina Martinković, 1. a razred (mentorica Gordana Medić, prof.)

Od 628 prispjelih radova na državnu razinu natjecanja, uspjeh naših učenika može se smatrati zaista iznimnim rezultatom.

Učenica Ana Marija Crnjak nagrađena je sudjelovanjem na međunarodnoj razini, na susretu dobitnika nagrada u Otzenhausenu od 1. srpnja 2019.

Cilj je takvog okupljanja uspostavljanje prisnije suradnje i prijateljstva mladih Europljana, razmjena mišljenja i vizija o pitanjima europske budućnosti. Nadamo se da će boravak na susretu dobitnika nagrada za Europu u školi našoj učenici pružiti nova iskustva koja će moći podijeliti s dvadesetak mladih iz cijele Europe. Želimo joj sretan put, ugodan i plodonosan boravak!

Mentorica Vlasta Galić, prof. savjetnik

Nagrađene radove i diplome možete pogledati pod "opširnije".

europaukolinagraeniradovi.zip (1.14 MB)