prof. dr. sc. Ivan Đikić održao predavanje u Vukovaru ” O znanosti, obrazovanju, zadovoljstvu i uspjesima!“

Autor: Josip Šuker, 25. 9. 2017.

U rodnoj kući vukovarskog nobelovca Lavoslava Ružičke, a u organizaciji tvrtke Lotusmedia, pod pokroviteljstvom grada Vukovara i Gimnazije Vukovar, te pod medijskim pokroviteljstvom portala www.samopozitivno.com i Osječke televizije, održano je predavanje uglednog i svjetski priznatog znanstvenika Prof.Dr.Sc. Ivana Đikića na temu: ” O znanosti, obrazovanju, zadovoljstvu i uspjesima!“ u sklopu inicijative „Znanost za mlade u Vukovaru” .

Profesor Đikić je pred prepunom dvoranom koja se popunila u samo tri dana od objave o njegovom dolasku, govorio o znanosti, talentima, motivaciji i važnosti obrazovanja. Iz naše škole predavanju su nazočili učenici Patricija Čičerić, Ivan Pavić, Ivan Perković, Luka Špadijer i Ariana Begov te nastavnici Vesna Đurković, Slavica Omazić, Gordana Katarina, Vedran Žadanj, Ružica Kruhoberec i Josip Šuker.

Ovakvi događaji su više nego potrebni danas mladim ljudima ne samo radi motivacije već iz potrebe da se ugledaju na uzore i na ljude koji svojim radom i zalaganjem promiču dobrobit, znanja i postižu rezultate te da kroz ovakva druženja nešto i nauče od njih.

Upravo ih je profesor Đikić kroz svoj životni put motivirao da ne odustaju od potrage za svojim talentima, da hrabrim odabirima i odlukama rade na svojemu samopouzdanju, da se usude putovati, istraživati i da kroz cijeli svoj životu ulažu u svoje znanje.

Kazao je kako su granice samo u nama i kako svaki mladi čovjek ima mnogobrojne talente te da nitko ne zna kada i kako će oni biti prepoznati.

Omogućite djeci 30 posto slobodnog vremena za svoje talente i dobit ćete rezultat

Preporučio je mnogobrojnim profesorima, ravnateljima i pedagozima koji su ga došli poslušati da je za uspjeha kod djece zaslužan njihov volonterski rad i 30 % slobode koju bi djeca trebala imati tijekom svog školovanja kroz školski program. Tih 30 % bi sigurno i dokazano generiralo 70 % boljeg uspjeha i sigurno bi svi vrlo brzo bili iznenađeni ostvarenim rezultatima.

-„Kada bi se djeci omogućilo da u ukupnom školskom programu imaju 30 posto slobodnog vremena za svoje talente, vrlo brzo bi pokazali rezultate“ – rekao je Đikić.

Također je istaknuo kako sve ovisi o nama. Ne o Vladi u Zagrebu, županiji ili gradu. Svatko tko stvori nešto oko sebe potiče druge da nešto napravimo. Što više napravimo u svojim sredinama bit će bolje, mladi će imati budućnost i tu će ostajati živjeti – rekao je Đikić.