Simpozij s međunarodnim sudjelovanjem 5. VITALNI ZNAK - PALIJATIVNA SKRB U RJEŠAVANJU PATNJE

Autor: Vlatka Vujčić, 20. 10. 2018.

U organizaciji Hrvatskog liječničkog zbora, Hrvatskog društva za palijativnu medicinu te Doma zdravlja Vukovar u Hrvatskome domu Vukovar svečano je počeo treći Simpozij palijativne skrbi s međunarodnim sudjelovanjem s temom Bol - peti vitalni znak - palijativna skrb u službi svladavanja patnje. Na Simpoziju su sudjelovali i učenici 4. a i 5. a razreda naše škole pod vodstvom mentora Josipe Anić, Marka Blažića, Ivane Žugaj Bukvić, Dražena Enderlija, Svjetlane Reljanović, Silvije Stojić te Ivane Vrkašević. Vrijedno je istaknuti kako je naša učenica Jelena Panić uz moralnu potporu Ivana Pavića aktivno sudjelovala u prevođenju uvodnog dijela predavanja profesorice Iwone Zaporowske-Stachowiak sa Sveučilišta medicinskih znanosti u Poznanu, Poljska.

Fotografije možete pogledati pod "opširnije".

Na simpoziju zajednički sudjeluju liječnici i medicinske sestre, ljekarnici, stomatolozi, psiholozi, duhovnici i socijalni radnici koji su aktivni u palijativnom liječenju onkoloških bolesnika. Cijeli Simpozij posvećen je boli, kao najtežem i najčešćem simptomu bolesnika koji trebaju palijativnu skrb, stoga je olakšanje boli jedan od najvažnijih zadataka palijativne skrbi. U planarnim izlaganjima o boli govorili su vodeći stručnjaci iz naše zemlje i inozemstva.Sudjelovanjem su mentori i učenici naše škole obogaćeni najnovijim spoznajama o zbrinjavanju simptoma boli kod bolesnika kojima je potrebna palijativna skrb. Ovim putem zahvaljujemo učenicima jer su na ponos svih djelatnika još jednom na briljantan način promovirali svoju školu i poziv.